Strony internetowe o mukowiscydozie

Poniżej prezentujemy wykaz stron internetowych poświęconych mukowiscydozie tworzonych przez Fundację Oddech Życia.

1. Oddech Życia – mukowiscydoza. Największy polski portal o mukowiscydozie. Codziennie aktualizowane informacje, newsy, materiały edukacyjne i poradniki.
  2. Fundacja Oddech Życia. Strona Fundacji poświęcona pomocy socjalnej, materialnej. Informacje na temat zbierania funduszy, subkont darowizn.
  3. Fanpage Oddech Życia na Facebooku
  4. MukoSzkola.pl – Szkoła przyjazna chorym na mukowiscydozę. Materiały dla nauczycieli i szkół na temat pracy z uczniem chorym na mukowiscydozę.
  5. Ogólnopolska Grupa Wsparcia dla chorych na mukowiscydozę na Facebooku. Udział w grupie wymaga bezpłatnej rejestracji (grupa przeznaczona wyłącznie dla chorych i ich rodziców, opiekunów prawnych).
  6. Dzień Wiatraczka dla słonych dzieci (21 listopada) – strona poświecono obchodom międzynarodowego Dnia Wiatraczka.
  7. Mukowojownicy – prawdziwe historie wojowników o oddech, pacjentów z mukowiscydozą
  8. Drużyna Oddechu – wspólnie w walce o oddech pacjentów z mukowiscydozą